MOJE SPOSOBY NA ODSTRESOWANIE SIĘ

Żyjemy w czasach gdzie stres jest na porządku dziennym, tak naprawdę każdy ma stresującą pracę i na pewno nie pomaga to, że nie da się stresu uniknąć. Ciągle pracujemy i trudno jest wygospodarować dla siebie kilka minut aby odpocząć i się odstresować.


Przedstawię Wam moje sposoby na odstresowanie się:

KSIĄŻKA

Czytanie książek od zawsze było moim sposobem ucieczki od stresu, skupiam się na akcji książki i przygodach bohaterów. Kiedy czytam wyobrażam sobie jakbym była w tej powieści jako osoba trzecia i z bliska obserwowała osoby.


FILM/SERIAL

Podobnie jak w książkach skupiam się na akcji filmu czy serialu, najczęściej wybieram komedie romantyczne, a jeżeli chodzi o serial to wybieram ,,Singielkę” którą można bezpłatnie oglądać na TVN player.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Niektórzy kiedy są zestresowani potrzebują to wykrzyczeć, są ,,nabuzowani”, pełni energii, w takim przypadku idealna będzie zumba. Z kolei osoby które wolą się uspokoić mogą wybrać np. jogę.

KOLOROWANKI

Nic dziwnego, że są coraz popularniejsze i są traktowane jako antystresowa terapia dla dorosłych. Nie wiem co w tym jest, ale faktycznie, kolorując zapominam o wszystkim. Skupiam się na wzorze do pokolorowania i kolorze kredek. Kolorowanki można kupić w salonach prasowych, kioskach a także można wydrukować z Internetu. Ostatnio pojawiają się również w Biedronce.SPACER

Nawet krótka przechadzka pomoże nam się zrelaksować. Jeżeli macie psa, zabierzcie go na długi spacer, piesek na pewno się ucieszy, a Wy pooddychacie świeżym powietrzem i nawet na chwilę zapomnicie o stresie.

MEDYTACJA

Rada rodem z buddyzmu, ale działa. Oddychajcie głęboko, skupcie się wyłącznie na oddechu. Kiedyś zignorowałabym taką poradę, ale teraz bardzo często po prostu siadam niekoniecznie na podłodze w otoczeniu kadzidełek i hinduskiego wystroju, ale siedząc na kanapie wystarczy pooddychać. Nie ma to żadnego podtekstu religijnego.DOMOWE SPA

Kąpiel z bąbelkami i maseczki na twarz, która z nas tego nie lubi? ;)

Inne sposoby

A może relaksuje Cie gotowanie lub pieczenie babeczek? A może odpręża Cię robienie szalika na drutach? Malowanie, rysowanie?

Umilacze relaksu

*woski zapachowe
*świeczki
*muzyka lub dźwięki relaksujące:

Odkryłam, że nie tylko uspokajająco ale także produktywnie wpływa na mnie odgłos deszczu i burzy oraz szum morza.


Jakie są wasze sposoby na odstresowanie się?

xoxo Marta
Copyright © 2014 PrincesaMartita , Blogger